Piliečių balsas 
 

Tik trys pastebėjimai

Praeitame savivaldybės tarybos posėdyje sulaukiau ypatingo valdančiųjų dėmesio. „Lipo ant bačkos“ net tie, kurių balsą per ketverių metų kadenciją pagaliau išgirdome pirmą kartą. Ta proga mėlynasis laikraštis beveik 10 kartų (net 7000 egz.) padidino tiražą. Per keturis šio laikraščio puslapius vieno straipsnio pavadinime didelėmis raidėmis „reklamuojama“ mano pavardė. Tikiu, kad Vyriausioji rinkimų komisija manęs už šią paslėptą politinę reklamą nebaus. Per mano kuklų pareiškimą posėdžio metu buvo tik trys pastebėjimai:

1. 2018 m. liepos 20 d. Švenčionių rajono savivaldybė sudarė keleivių vežėjo sutartį su UAB „Transporto centras“. Ji viešajame pirkime siūlė vežioti keleivius 13 naujų autobusų, pagamintų 2018 metais, o vykdydamas sutartį iš tiesų naudoja itin senus, 1998-2005 metais pagamintus autobusus.

Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šarėjus atsakingas už teisingą šios sutarties vykdymą ir privalo rajono bendruomenei atsakyti, kodėl rajono gyventojai, tarp kurių ir mokiniai, vežami ne naujais, o senais autobusais, kurie dėl taršos daro didžiulę žalą aplinkai.

Pagal šio pirkimo sąlygas 16 transporto priemonių turi atitikti ne žemesnį kaip EURO IV arba lygiavertį teršalų išmetimo standartą. Savivaldybė bando įrodyti, jog aplinkybę dėl 11 autobusų atitikimo Euro V standartui patvirtino Vokietijos bendrovė MAREP. Šiais informacijos laikais nesunku išsiaiškinti, kad tai yra nedidelė Vokietijos bendrovė, įsikūrusi penkiuose mažuose kaimeliuose ir besiverčianti išskirtinai tik žemės ūkio technikos pardavimu. Pavyko gauti šios įmonės atsakymą, kuriame teigiama, kad jokių dokumentų UAB ,,Transporto centras“ ji neišdavė.

Dėl galimo dokumentų klastojimo ar sukčiavimo tegul aiškinasi teisėtvarkos institucijos, o rajono valdžia, įsipareigojusi mokėti šiam keleivių vežėjui kasmet apie milijoną eurų, įvaryta į kampą.

2. Esant tikrai žiemai, dalis kaime gyvenančių tėvų nerimauja dėl nesaugaus mokinių vežimo į mokyklą. Kol rajono švietimo elitas „taškėsi“ tarnybiniais raštais, atsitiko nelaimė ties Baliulių kaimu esančiame krašto kelyje Švenčionys-Vilnius. Sužalota 9 metų mergaitė. Apie šį įvykį ir kitus nesaugius mokinių vežimo atvejus jau daug rašyta. Vis dėlto stebina rajono valdžios neveiksnumas ir tarnybinis cinizmas – jokių išvadų nepadaryta, Baliulių kaimo vaikai ir toliau nesaugiai jaučiasi, skersai pereidami pavojingą kelio ruožą.

3. Prieš Kalėdas vykusiame tarybos posėdyje kviečiau garbingai dalyvauti savivaldos rinkimuose. Deja, mero tėvas Rimas Klipčius daro įvairų poveikį mano vadovaujamo visuomeninio rinkimų komiteto „Piliečių balsas“ nariams. Pareiškime pavartotą terminą „Kriminalinė politika“ patikslinu – politinis banditizmas.

Pastarosiomis dienomis rajono valdžia praplūdo dezinformacijos lavina, bando apšmeižti mane ir kitus sau ,,nepatogius" politikus. Tarybos posėdyje mero tėvo pasakytoje kalboje iškreipiami faktai, juos galiu pavadinti tiesiog kliedesiais. ,,Tuo metu buvau lyderis“,  –   teigia Klipčius, o kas dabar  –  žmogus be namų, mokantis už teisę gyventi savo buvusiuose namuose 1400 eurų? Aš tikrai nekaltas, kad mero tėvo gyvenime tokie negatyvūs pokyčiai. Prašau rūpintis savo problemomis, spręsti jas ne rajono ištekliais, o ne stengtis ,,juodosiomis rinkimų technologijomis“ palaužti mane.